XII Dzień Związkowca Okręgu Śląskiego

Organizatorem tegorocznego XII Dnia Związkowca był Oddział ZNP w Ustroniu. Na uroczystość przybyły najwyższe władze związkowe z prezesem Sławomirem Broniarzem na czele oraz władze kuratoryjne: Dariusz Wilczak – śląski wicekurator oświaty, Elżbieta Adamowska – dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Bielsku-Białej oraz Robert Suwała – wicedyrektor Wydziału Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego. W uroczystości uczestniczyła także dziewięcioosobowa grupa nauczycieli z Ukrainy, która od dłuższego już czasu współpracuje z regionem cieszyńskim. Wręczono między innymi: Złote Odznaki ZNP, nagrody Prezesa Okręgu Śląskiego, Złote i Srebrne Krzyże Zasługi, medale KEN, medal „Zasłużony dla Kultury Polski”. 18 października 2014 r. wręczono odznaczenia państwowe, resortowe i związkowe wyróżniającym się pracownikiem i działaczom oświaty Okręgu Śląskiego. Na uroczystej gali odznaczono również naszych członków ZNP: kol. Krystyna Skinder otrzymała Złotą Odznakę ZNP, a kol. Anna Janik medal Komisji Edukacji Narodowej. Kol. Ewa Lankocz wraz z Zarządem swojego ustrońskiego Oddziału, zadbała o piękną oprawę uroczystości, która odbyła się w murach Gimnazjum i Szkoły Podstawowej nr 1 w Ustroniu. Po części oficjalnej, sceną zawładnęli członkowie Dziecięcej Estrady Regionalnej „Równica” pod kierunkiem artystycznym Renaty Ciszewskiej. Dzieci podbiły serca zebranych imponującym wykonaniem pieśni regionalnych połączonym z doskonałym tańcem.

Zapraszam do galerii zdjęć:

aparat

Anna Janik