XI Mistrzostwa Śląska w Piłce Nożnej Pracowników Oświaty 2014

pilka

Już po raz jedenasty, 23 maja 2014 roku, Zarząd Oddziału ZNP w Zabrzu zorganizował MISTRZOSTWA ŚLĄSKA PRACOWNIKÓW OŚWIATY W PIŁCE NOŻNEJ 6 OSOBOWEJ NA BOISKACH TRAWIASTYCH.

Jak co roku w Zespole Szkolno-Przedszkolnym Nr 7 w Zabrzu zawodników – członków ZNP Okręgu Śląskiego, powitała prezes Oddziału ZNP w Zabrzu, kol. Joanna Nikołajew.

Tradycyjnie w przygotowaniach brali udział członkowie zabrzańskiego Zarządu oraz przyjaciele zabrzańskiego oddziału.

Zaszczycili nas swoją obecnością sekretarz Okręgu Śląskiego i prezes Oddziału ZNP w Siemianowicach Śl., kol. Grażyna Hołyś – Warmuz, prezes Oddziału w Ustroniu kol. Ewa Lankocz, naczelnik Wydziału Oświaty Andrzej Gąska oraz przewodnicząca Komisji Kultury i Sportu miasta Zabrze Łucja Chrzęstek Bar.

W tym roku w mistrzostwach udział wzięło 5 drużyn: Chorzów, Rybnik, Świętochłowice, Ustroń, Zabrze. Rywalizacja, jak zawsze, była zacięta, ale walka zawsze fair play!

Wierni kibice, w większości kobiety, dzielnie towarzyszyli zawodnikom w trudzie piłkarskim, korzystając z pięknej, słonecznej pogody, dopingując śpiewem, „muzyką” i okrzykami.

Nad przebiegiem rozgrywek czuwali doświadczeni sędziowie oraz kierownik techniczny zawodów.

Na podium kolejno stanęły drużyny z Ustronia, po raz pierwszy brali udział w mistrzostwach, Świętochłowic, Chorzowa, Rybnika i Zabrza, którzy otrzymali nagrodę „Fair Play” za czystą, sportową rywalizację oraz niezmienną gościnność.

Najlepszym zawodnikiem XI Mistrzostw został Artur Kluz – zawodnik z Ustronia, królem strzelców został Daniel Tukaj – piłkarz ze Świętochłowic. Najlepszym bramkarzem został Michał Strzelecki, również ze Świętochłowic.

Licząc na równie dobrą i sportową zabawę, zapraszamy za rok na XII edycję Mistrzostw.

Jola Jaskółka Oddział ZNP w Zabrzu