Mamy nowy Zarząd w Oddziale ZNP w Zabrzu!

23 sierpnia 2014

Konferencja SprawozdawczoWyborcza Oddziału ZNP w Zabrzu

We wtorek, 10 czerwca 2014 roku, w Miejskim Ośrodku Kultury „Guido” w Zabrzu odbyła się Konferencja SprawozdawczoWyborcza zabrzańskiego Oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego. Wzięło w niej udział 90 delegatów Ognisk, członkowie ustępującego Zarządu Oddziału oraz zaproszeni goście.

Zebranych zaszczycili swoją obecnością wiceprezydent miasta Zabrze Jan Pawluch, wiceprzewodnicząca Rady Miasta Zabrze Gabriela Pudło – Chojnacka ,wiceprezes Zarządu Głównego ZNP Grzegorz Gruchlik, Prezes Okręgu Śląskiego ZNP Jadwiga Aleksandra Rezler oraz wielu innych znakomitych gości.

Konferencja, której przewodniczyła kol. Irma Małgorzata Wrzosek, rozpoczęła się od wysłuchania hymnu związkowego oraz upamiętnienia minutą ciszy zmarłego Prezesa Oddziału gliwickiego kol. Jana Zalczyka.

Po powołaniu protokolantów konferencji, członków komisji oraz po przyjęciu porządku obrad, ustępująca Prezes Zarządu Oddziału kol. Joanna Nikołajew przedstawiła sprawozdanie z działalności Zarządu Oddziału w kadencji 2010 – 2014. W imieniu całego Zarządu, kol. Halina Stuczyńska podziękowała koleżance Prezes za minione lata wspólnej, owocnej pracy, ale również za wspólne przeżywanie wielu radości i trosk, które swoim hartem ducha i wrodzoną charyzmą kol. Joasia z łatwością pokonywała, przywracając wszystkim uśmiech i radość związkowego działania. Nic więc dziwnego, że koleżanka Prezes uzyskała 100% absolutorium. Podziękowania za 12 lat owocnej współpracy kol. J. Nikołajew złożyła Prezes Okręgu Śląskiego ZNP Jadwiga Aleksandra Rezler, a także Krystyna Michalska Prezes Oddziału w Dąbrowie Górniczej oraz Małgorzata Popińska Prezes Oddziału w Gliwicach i Halina Augustyn Prezes Oddziału w Będzinie.

Kol. Prezes Okręgu Śląskiego J. A. Rezler podziękowała również Członkom Prezydium, Zarządu Oddziału za dotychczasową bardzo aktywną i owocną pracę, podkreślając jej szczególne znaczenie w czasie nieustannych przemian systemowych. W imieniu własnym i Sławomira Broniarza, Prezesa Zarządu Głównego ZNP, podziękowania za prowadzoną działalność i aktywne włączanie się w działania prowadzone przez ZG złożył również wiceprezes Grzegorz Gruchlik. Wystąpili także przedstawiciele władz miasta: p. Jan Pawluch, wiceprezydent m. Zabrze oraz p.  Gabriela Pudło – Chojnacka, wiceprzewodnicząca Rady Miasta, dziękując za pomyślnie układającą się współpracę oraz wszelkie działania w celu tworzenia przyszłości miasta. Podziękowano również za prężną działalność i szczególną dbałość o członków związku.

Miłym akcentem konferencji było wręczenie odzank za 50 lat przynależności związkowej dla kol. Ireny Dołhaniuk, kol. Władysławy Iwanowskiej, kol. Lidii Łokietek, kol. Olimpii Micudy oraz kol. Aliny Stehlik.

W dalszej części konferencji, przystąpiono do wyboru nowego Prezesa Oddziału ZNP w Zabrzu, którym jednogłośnie została kol. Jolanta Jaskółka dotychczasowa wiceprezes oddziału.

W skład nowego Zarządu Oddziału weszli: I. Broja, D. Bzdak, Ł. Chrzęstek – Bar, E. Cieślik, U. Ćwieląg, D. Fronia, E. Gaweł, G. Grimm, A. Hasik, A. Janik, J. Jaskółka, E. Mateja, J. Nikołajew, A. Ogaza, M. Skinder, A. Sołowiej, A. Sosin, H. Stuczyńska,Z.Traczyńska.

Członkami Komisji Rewizyjnej zostały: H. Jurczyk, S. Kuczewska, K. Skinder.

Na zakończenie konferencji nowo wybrana prezes podziękowała wszystkim zaproszonym gościom i delegatom za aktywny udział w pracach konferencji i zaprosiła do aktywnej działalności w nowej, właśnie rozpoczętej kadencji Zarządu Oddziału ZNP w Zabrzu.

Anna Janik