IV Wyjazdowe Szkolenie Młodych Nauczycieli

W dniach 9 – 11 maja 2014 r., Klub Młodego Nauczyciela po raz kolejny wyruszył do domu wypoczynkowego „Nauczyciel” w Ustroniu Jaszowcu na IV Wyjazdowe Szkolenie Młodych Nauczycieli. Jak co roku, chcemy połączyć szkolenie z integracją naszego środowiska i z dobrą zabawą. Szkolenie obejmowało następujące wykłady i warsztaty:

W tym samym czasie, w domu wypoczynkowym „Nauczyciel” przebywali z nami członkowie Klubu Artystycznego „Różni” działającego przy Okręgu Śląskim ZNP w Katowicach, których prace mogłyśmy podziwiać na zorganizowanej przez nich wystawie. Wśród poniższych zdjęć znajdziecie panią Marię Płatkę na tle jej prac. Bły też czas na dobrą kawę i ciacho w Wiśle „U Janeczki” oraz na spacer po okolicy. Przed wyborami do Parlamentu Eropejskiego, nie obyło się bez kampanii. W czasie naszego pobytu promował się Tomasz Adamek.

Jak co roku, uczestnikami szkolenia były członkinie Zabrzańskiego Chóru Nauczycielskiego „Laetitia Cantus”, które zadbały o oprawę muzyczną Mszy św. w parafii Dobrego Pasterza w Ustroniu Jaszowcu. Miejscowy proboszcz ks. Alojzy Wencepel przyjął dziewczyny z wielką radością, tym bardziej, że 11 maja parafia obchodziła odpust. Nadmienić należy, że obecnie chór tworzy 13 nauczycielek, z których 10 należy do Związku Nauczycielstwa Polskiego.

Zadowolone z miło spędzonego czasu, wyposarzone w nową wiedzę i umiejętności wróciłyśmy do Zabrza, ciesząc się na kolejne spotkanie za rok.