Zabrze – Ukrainie

20 marca 2022

ukraine-g8324fe7b0_1280

Oddział ZNP w Zabrzu rozszerza kontakty i akcję „Pomoc dla Ukrainy”. W większości placówek oświatowych trwają zbiórki najbardziej potrzebnych rzeczy oraz funduszy. Poszerza się grono Szkolnych Klubów Wolontariusza.

Codziennie docierają do Zabrza nowi uchodźcy, którzy mogą liczyć na konkretne wsparcie: rozwija się baza zakwaterowania, wielu naszych członków przyjęło pod swój dach przybywających uchodźców. Nawiązujemy kontakt z tymi rodzinami, aby udzielać im wsparcia. Przekazujemy aktualne informacje, aby natychmiast reagować na potrzeby i nieprawidłowości.

W niektórych placówkach zbierane są także fundusze lub adoptowane są zwierzęta z Ukrainy.

Zdajemy sobie sprawę, że zmieniająca się sytuacja będzie wymagać od nas ustawicznego zaangażowania, dlatego – jako Oddział ZNP przystąpiliśmy do realizacji kolejnych długofalowych działań w tym zakresie. Nawiązaliśmy stały kontakt przede wszystkim z Wydziałem Oświaty i placówkami oświatowymi, , Rejonowym Oddziałem PCK, z punktem informacyjno-konsultacyjnym dla uchodźców oraz lokalnymi parafiami. Prowadzimy zbiórkę potrzebnych artykułów zgodnie z aktualnymi informacjami, przewozimy je do wskazanych punktów, jesteśmy w stałym kontakcie z Okręgiem Śląskim ZNP, aby pomagać również dzieciom i dorosłym znajdującym się w różnych miastach Śląska.

Nasi członkowie angażują się w zbiórki, wolontariat, opiekę oraz organizują akcje pomocowe nie tylko na terenie Zabrza czy regionu, ale również działają na rzecz dzieci, dorosłych i żołnierzy pozostających na terytorium walczącej Ukrainy, organizując nie tylko zbiórki, ale całe akcje łącznie z transportem na teren oblężonego kraju, m.in.: „Dzieci – dzieciom – plecaczek dla dzieci w Ukrainie”, zbiórka dla żołnierzy, itp.

Nie wiemy jak długo, nie wiemy co jeszcze się wydarzy, ale mamy nadzieję, że sił nam nie zabraknie i wreszcie nadejdzie pokój…

Dziękuję WSZYSTKIM, którzy swoją postawą i działaniami przyczyniają się do potwierdzenia słów:

CZŁOWIEK TO BRZMI DUMNIE!!!

WYTRWAJMY!!!

Z wyrazami szacunku