8 Dzień strajku

8

Pora dość późna, ale każda jest odpowiednia na dobre słowo i podziękowanie, a to właśnie chcę uczynić.

Chcę podziękować, że nadal razem trwamy i pomimo wielu przeciwności, pomimo radości, że jesteśmy razem i zwątpieniu, kiedy kolejny dzień nie przynosi dobrej wiadomości…JESTEŚCIE

Poszukujecie pomysłów, rozmawiacie, pytacie i jesteście gotowi wciąż się wspierać.

Szczególnie chcę podziękować wszystkim tym, którzy mogli i uczestniczyli w dzisiejszej sesji Rady Miasta. Wiem, że byliście wyrazicielami Waszych Koleżanek i Kolegów. Dziękuję Wam za wsparcie, wypowiedziane słowa i postawę.

Dziś jeszcze nie wiemy, do ilu słuchaczy trafiły nasze słowa, czy zostały właściwie zrozumiane, ale mam nadzieję, że pozostaną w głowach tych, którzy powinni się nad nimi zastanowić.

Jeśli będziecie mieli czas i ochotę to w imieniu Koleżanek i Kolegów z Rudy Śląskiej zapraszam na wiec poparcia dla pracowników oświaty we wtorek tj 16 kwietnia o godz. 20 na rynku w dzielnicy  Nowy Bytom.

Dobrej nocy lub dzień dobry, bo pewnie czytacie to kolejnego dnia.

Pamiętajcie, jesteście bardzo ważni i nie pozwólcie się obrażać, ani wpędzać w poczucie winy.

Jolanta Jaskółka

…………………………………………………………………………………………………………………………….

Koleżanki i Koledzy

Dziś VIII dzień strajku.

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej Prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego Kol. Sławomir Broniarz przypomniał, że strajk trwa od 8 kwietnia. „Wiemy, że ten kolejny tydzień będzie bardzo ciężki, ale protestujemy, bo wierzymy, że polska szkoła może być lepsza” – powiedział.

Przypomniał, że „w piątek, 12 kwietnia br. Prezydium ZG ZNP opowiedziało się za kontynuowaniem strajku.  Powiedział też, że nasz protest trwa nadal w związku z niespełnieniem naszych postulatów przez stronę rządową. A także z powodu niedostrzegania problemów polskiej szkoły oraz lekceważenia i obrażania naszej grupy zawodowej”.

Mówił, że „nie przyjmujemy jako argumentu stwierdzenia, że budżet państwa to, co miał dać, to już dał.”

Ponawiając postulaty związkowców dotyczących podwyżek dla nauczycieli, prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomir Broniarz mówił, że “Wielki Tydzień wymaga od pana premiera wielkich decyzji”.
Zapowiedział, że Związek Nauczycielstwa Polskiego weźmie udział w obradach okrągłego stołu, który zaproponował Mateusz Morawiecki.

Link do konferencji prasowej kierownictwa Związku Nauczycielstwa Polskiego – poniżej.

A co do rozmów.

Dziś Kol. Prezes S. Broniarz kontaktował się z Premierem, (który jest w Brukseli) w sprawie rozmów płacowych.

Premier ma dać odpowiedź podczas konferencji prasowej.

Zatem, czekamy na informacje.

Bądźmy dobrej myśli.

Wierzymy, że polska szkoła może być lepsza!

Walczymy o naszą godność!

J. A. Rezler