4 Dzień strajku

IV DZIEŃ STRAJKU – NAJWIĘKSZEGO PROTESTU OD WIELU, WIELU LAT.

Już dziś od rana składaliście meldunki o przystępowaniu do kolejnego dnia strajku.

Dziękuję, za wytrwałość i deklarowaną gotowość do trwania w proteście.

Wczoraj odbyły się pierwsze egzaminy gimnazjalne.

Niektórzy nauczyciele zrezygnowali ze strajku i podjęli pracę w komisjach – ich wybór. Nie możemy nikogo zmuszać, bo strajk jest dobrowolny. To każdy osobiście musi podjąć decyzję.

Jestem przekonana, że każdemu strajkującemu zależy na uczniach i ich rozwoju tak samo, jak tym, którzy przerwali strajk … . Przecież dlatego jesteśmy nauczycielami. Wiem też, że decyzja o udziale w strajku na pewno była poprzedzona wewnętrzną walką z samym sobą – co wybrać, co w tym wypadku jest ważniejsze… Na pewno do tej pory macie wewnętrzne wahania, ale ja wiem, że trzeba było tak postąpić.

DZIĘKUJĘ WAM ZA PODJĘCIE TEJ TRUDNEJ DECYZJI I TRWANIE W NIEJ.

Jednocześnie proszę, pamiętajmy, że strajk jest dobrowolny. Możemy strajkować, manifestować swoje poglądy – również poprzez ubiór i znaczki…
Ale pamiętajmy: nie wolno nikogo szykanować, dyskryminować, stosować przemoc fizyczną, ani psychiczną, tworzyć milczące szpalery, zrywać flagi innych związków zawodowych… Nie przyzwalajmy i nie akceptujmy  takich demonstracji. Jest to dla nas wszystkich wielka szkoda wizerunkowa, ale i może być obciążenie konsekwencjami prawnymi.

RÓBMY SWOJE, ALE W SPOSÓB PRZEMYŚLANY.

Dziękuję wszystkim, którzy opanowują złe emocje. Rozumiem, że jest w Was brak zgody na to co teraz przeżywamy, ale nie dajmy się sprowokować, zachowajmy godność.

Reagujemy, gdy np. niektórzy dyrektorzy szykanują strajkujących lub komitet strajkowy. Proszę o zgłaszanie złych sytuacji, ale też sami nie prowokujmy.

Do każdego Dyrektora placówki strajkującej wysłałam pisma dotyczące odstąpienia od potraceń za czas strajku. Przesłałam ten dokument również do Radnych naszego miasta oraz Prezydenta.

JESZCE RAZ DZIĘKUJĘ WAM WSZYSTKIM ZA ZAANGAŻOWANIE, MĄDROŚĆ, WYTRWAŁOŚĆ I KREATYWNOŚĆ.

NIECH TO DOŚWIADCZENIE NAS POŁĄCZY, NIECH NAS OTWORZY NA DRUGIEGO CZŁOWIEKA.

POKAŻCIE, ŻE POTRAFICIE BYĆ RAZEM, ŻE SZANUJECIE, CZĘSTO BARDZO RÓŻNE DECYZJE.

Pamiętajmy, że DZIAŁAMY W SŁUSZNEJ SPRAWIE!!!

Spokojnej nocy i kolejnego dnia, jestem Wam wszystkim naprawdę wdzięczna.

Jolanta Jaskółka

Prezes Oddziału ZNP w Zabrzu