2 Dzień strajku

Liczba szkół, przedszkoli, placówek i zespołów szkół ogółem: 20403

Liczba strajkujących placówek: 15179 (74,29%)

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –

Koleżanki i Koledzy!

Trwa strajk środowiska oświatowego.
W pierwszym dniu strajkowali nauczyciele, pracownicy pedagogiczni, członkowie ZNP i innych związków zawodowych – w tym wielu członków Solidarności oraz wielu niezrzeszonych.
Na terenie działania Okręgu Śląskiego ZNP strajk objął 2051 placówek (zespoły szkół liczone są jako 1 placówka, mimo tego, że w nim funkcjonują 2. 3 czy 7 placówek). W tym w wielu miastach, gminach – 100 % wszystkich placówek.

Dziś drugi dzień strajku.

Już do Okręgu napływają z Oddziałów ZNP meldunki o przystępowaniu do strajku kolejnych placówek, wielu pracowników.
Do Waszej dyspozycji są Wiceprezesi ZOŚ ZNP, prawnicy i pracownicy Biura Okręgu Śląskiego ZNP.

Koleżanki i Koledzy.

Dziękuję tym, którzy zdecydowali i nadal decydują się na wzięcie udziału w strajku. Mimo nacisków ze strony niestrajkujących, dyrektorów, a nawet niektórych przedstawicieli władz samorządowych.

Ważne tu jest również wsparcie rodziców – większość, mimo utrudnień, wspiera nasze środowisko, nie przyprowadza dzieci do szkół i placówek.

Wspierają nas pracodawcy, media…
Strajk pokazuje, jak pod szkłem powiększającym, różne postawy ludzkie np. ogromne zaangażowanie i postawa łamistrajka.

Ale tylko dzięki tak ogromnemu zasięgowi działania, dzięki wielkiej ilości placówek i ludzi strajkujących mamy kartę przetargową i mocną kartę przetargową.

Wczoraj wieczorem członkowie Prezydium ZG ZNP spotkali się w Warszawie. Zostajemy też tu dziś.

WALCZYMY!!! WSZYSCY!!!

NIE ODPUSZCZAMY (Nawet i szczególnie podczas egzaminów).

TO WALKA O GODNOŚĆ!!!

WALCZYMY, BO NAM ZALEŻY NA PRZYSZŁOŚCI UCZNIÓW, BO NAM ZALEŻY NA PRZYSZŁOŚCI POLSKIEJ SZKOŁY!!!

Z pozdrowieniami, dumna ze strajkujących Koleżanek i Kolegów
Jadwiga Aleksandra Rezler